18صدم درصد از بودجه دولت به سازمان حفاظت محیط زیست می رسد!

  نمی دانم چرا این افراد اینقدر حرص و جوش می خورند، کل اداره شان کالای لوکس است و اینها نمی خواهند قبول کنند و بیخودی آب در هاون می کوبند. دلیل بارزش هم این است که در مناطق تحت حفاظتشان برای اینکه کمی از لوکسی بیرون بیاید، معدن، جاده، خطوط انتقال گاز و نفت، تعاونی مسکن، تغییر کاربری اراضی، جاده های چند بانده و... حتی محل دپوی زباله درست شده است."البته استاندارد جهانی هر 1000 هکتار یک محیط بان است ولی باز هم جای تعمل فراوان دارد.

در قسمتهایی ازاین مقاله نیز به سخنان تعدادی از مسئولین درخصوص مسئله روزمحیط زیست یعنی دریاچه ارومیه اشاره گردیده است:"مثلایکی از مسوولان استان های شمال غربی گفته بود که با خشک شدن دریاچه ارومیه .... می توانیم در بستر خشک آن درخت پسته بکاریم.!!!

یا یک نماینده محترم مجلس بحق گفته: چرا باید آب شیرین به این دریاچه منتقل کنیم؟ با این کار آب شیرین را که برای کشاورزی و شرب مورد استفاده قرار می گیرد به هدر خواهیم داد.!!!

یا نماینده دیگری گفته است نباید بودجه کشور را برای احیای دریاچه ارومیه تلف کنیم چون این دریاچه فقط یک جانور ذره بینی دارد و حفظ یک جانور ذره بینی هیچ اهمیتی ندارد.!!!

البته لینک این نظرات پرمغزتوی سبزپرس و تعداد دیگه ای از سایتها نیز وجود دارد. به هرحال متاسفم که تخریب محیط زیست به موضوعی ساده و بدون هیچگونه تنشی تبدیل شده و بدلیل عدم آگاهی عمومی از عواقب تخریب طبیعت  نابودی آن هروز ابعاد وسیع تری بخود می گیرد. البته خداروشکر توی مسئله دریاچه ارومیه ظاهرا افکار عمومی داره حساس میشه انشالله.در این خصوص بیشتر خواهیم شنید....

 متن کامل مقاله را در اینجا می توانید بخوانید

 

/ 2 نظر / 30 بازدید
داوود

دشت بایر و سنگلاخ و بیابان را- دستان و فکر دانا کند آباد جنت و ارم و باغ فردوس را - این ابلهان کنند ویران این مصرع هم واقعا برازنده نویسنده ها و اظهار نظر دهند های محترم خشکاندن دریاچه ارومیه هست . واعظان کین جلوه در محراب و منبر میکنند / چون بخلوت میروند آن کار دیگر میکنند یارب این نو دولتانرا بر خر خودشان نشان / کین همه ناز از غلام ترک و استر میکنند فقط در باره دریاچه اورمیه همین بس که گل های دریاچه اورمیه خاصیت درمانی بسیاری دارند که فقط انسانهای با شعور فهم و درک استفاده از اون رو دارند . افسوس خوردن تنها کاری هست که میشه کرد وقتی نماینده مردم اینو بگه . ای کاش شورای محترم نگهبان برای تایید صلاحیت نمایندگان محترم مجلس که بیشتر اونها انسانهای فریخته ای هستند و معدودی از اونها هم مثل همین نماینده محترم که جملات زیر رو گفته علاوه بر گزینه های دیگه انتخاب گزینه بسیار شعور رو هم در ملاک انتهاب لحلظ کنه نماینده دیگری گفته است نباید بودجه کشور را برای احیای دریاچه ارومیه تلف کنیم چون این دریاچه فقط یک جانور ذره بینی دارد و حفظ یک جانور ذره بینی هیچ اهمیتی ندارد.!!!

بهادر

واقعا برام تعجب آور است 18 صدم از بودجه دولت . آخه میدونید چیه همینم زیاده باید این پول صرف جیب . . . شود نه پاسبانان طبیعت که به نون و پیازی قانع هستند و همیشه خجالتزده از روی زن و فرزندانشان محیط بانان سازمان با 295 هزارتومان به عشق طبیعت ساخته اند . چرا حقوقشان زیاد شود و سرافراز در خانواده باشند همین سر افکندگییشان برای جامعه و . . . بس است