نجات معجزه‌آسای 4 محیط بانان گلستانی ازمرگ

فاضل عنوان کرد: با هدایت مدیریت بحران استان گلستان گروه‌های امداد و نجات با همکاری هلال احمر این استان تلاش‌های وسیعی را برای نجات جان محیط‌بانان انجام می‌دهند.
وی بیان کرد: دو نفر از محیط‌بانان در منطقه آلمه با مشارکت مردم وسیع محلی و روستائیان اطراف ساعت ۲۳ شنبه شب همین هفته نجات می‌یابند ولی دو نفر محیط‌بان دیگر همچنان در منطقه جهان‌نما گرفتار سرما می‌مانند.
فاضل ادامه داد: با تشکیل امکانات امداد و نجات و بسیج تمامی امکانات لازم توسط ستاد مدیریت بحران و استفاده از یک فروند چرخ بال هلال احمر تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد که تا دوشنبه بعدازظهر به هیچ‌وجه امکان دسترسی به محل به دلیل شرایط توپوگرافی فراهم نمی‌شود در نتیجه گروه‌های امداد هوایی بدون نتیجه باز می‌گردند.
وی ادامه داد: درحالی که ما به شدت نگران وضعیت دو محیط‌بان گرفتار در برف بودیم و به تدریج آماده دریافت خبرهای بد می‌شدیم، خوشبختانه گروه‌های امداد و نجات در دل منطقه جهان‌نما و در شرایطی خاص دو محیط‌بان را پیدا کرده و نجات دادند.
معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست اظهار داشت:‌ ساعت ۱۷:۳۰ امروز سلامت این دو محیط‌بان توسط اداره کل محیط زیست استان گلستان تایید شد و به استان بازگشتند.
فاضل گفت: خوشبختانه محیط‌بانان با توکل به خداوند متعال و با استفاده از روش‌های زندگی در شرایط سخت و آموزش‌های لازم به شکل معجزه‌آسایی نجات پیدا کردند.

/ 2 نظر / 56 بازدید
دستان علوی

با سلام و درود آفرین به غیرت و شرف محیط بانان دلسوز ایرانی .... با سپاس حامی گرگ های ایران

فاطمه

دعایم گرچه گیرا نیست دعایت میکنم هر شب نمیدانم چه میخواهی از او خواهم برای تو هر آنچه در دلت خواهی....