عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:محیط‌‌ بانان کشور بیشتر حمایت شوند

سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس، بیان داشت: باید محیط‌ بانان در ارتباط با دفاع از محیط زیست ابزارهای خاصی در اختیار داشته باشند تا بتوانند به شکل  موثر‌تری در دفاع از محیط زیست ظاهر شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید حمایت بیشتری از محیط بانان انجام شود، اضافه کرد: در این صورت محیط بان برای حفاظت از محیط زیست احساس مسئولیت بیشتری خواهد کرد اما در غیر این صورت اگر از آنها حمایت نشود فلسفه وظیفه آنها و حفاظت از محیط زیست زیر سوال می‌رود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، بیان کرد: اگر از محیط‌ بانان حمایت‌های لازم انجام نگیرد راه برای تعرض به جنگل‌ها، مناطق حفاظت شده و گونه‌های حیات وحش فراهم می‌شود.

اخیرا یکی از محیطبانان استان ایلام در عملیات تعقیب و گریز متخلفان شکار و صید، هدف گلوله شکارچی غیرمجاز قرار گرفت و مجروح شد.

آخرین روز آذر‌ماه محیط بان سید علی موسوی به همراه همکارانش در منطقه حفاظت شده «کولک» متوجه حضور شکارچیان غیرمجاز در منطقه شدند و برای دستگیری این افراد اقدام کردند.

این شکارچیان دو کل و بز وحشی را شکار کرده بودند که به محض مشاهده محیطبانان اقدام به فرار کردند. حین تعقیب و گریز، یکی از شکارچیان محیطبانان را هدف قرار داد و به سوی آنان تیراندازی کرد و یکی از گلوله ها به کتف چپ محیطبان موسوی اصابت کرد و او را مجروح کرد. اکیپ شکارچیان غیرمجاز در محدوده «تنگ تاریکه» دستگیر شدند اما فرد ضارب متواری شد.

محیط‌ بان موسوی که از ماموران یگان محیطبانی «صالح آباد» از توابع شهرستان مهران است، پس از این واقعه به بیمارستان امام خمینی شهر ایلام منتقل شد.

غلامحسین کاظمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام درباره وضعیت محیطبان موسوی گفته است: حال وی خوب و رضایت بخش است و جای نگرانی نیست.

او درباره شکارچی متخلف متواری شده نیز گفته است: این فرد شناسایی شده اما در حال حاضر متواری است. مأموران نیروی انتظامی بخش صالح آباد نیز وی را تحت تعقیب قرار داده اند./

منبع خبر : خانه ملت

/ 0 نظر / 17 بازدید