نشست 3 ساعته مدیران سازمان حفاظت محیط زیست و رسانه ملی/ توافق برای ارتقای فرهنگی


اختصاص یک بخش خبری به اخبار محیط زیستی  

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین پیشنهاد داد:‌در اخبار رسانه ملی بخشی هم به اخبار محیط زیست اختصاص یابد که این پیشنهاد با موافقت رئیس رسانه ملی مواجه شد .
وی در ادامه توجه هر چه بیشتر رسانه ملی به پوشش خبری نمایشگاه بین المللی محیط زیست را خواستار شد .
بنا بر این  گزارش، در این نشست معاونان و مدیران سازمان حفاظت محیط زیست هم دیدگاه هایی مطرح کردند که پخش هر چه بیشتر سریال ها ، فیلم های سینمایی و مستند و پویانمایی های مربوط به محیط زیست ‌در همه شبکه های رادیویی تلویزیونی ،پررنگ شدن میزگردها و مناظرات تلویزیونی مرتبط با محیط زیست ،‌ توجه هر چه بیشتر رسانه ملی به موضوع تنوع زیستی، برجسته کردن و معرفی مواهب طبیعی و زیست محیطی کشور،‌ دخالت دادن مردم و سازمان های غیر دولتی در مباحث زیست محیطی برخی از این نقطه نظرات بود .
در این نشست پیشنهاد شد کمیته ای در رسانه ملی برای تهیه پیام ها و برنامه های زیست محیطی تشکیل شود .

 رسانه ملی در بحث محیط زیست عقب ماندگی دارد

در ادامه نشست، مهندس ضرغامی رئیس رسانه ملی گفت :‌با وجود کارهای زیادی که در بحث محیط زیست در این رسانه صورت گرفته است اما رسانه ملی در بحث محیط زیست و اهمیتش عقب ماندگی دارد.
وی در همین ارتباط از کارشناسان و صاحب نظران سازمان حفاظت محیط زیست خواست رسانه ملی را در این باره با راهکارهای اجرایی شان یاری کنند .
مهندس ضرغامی در همین خصوص برغنای هر چه بیشتر برنامه های رسانه ملی از قبیل افزوده شدن زیر نویس های اثر گذار زیست محیطی در شبکه های تلویزیونی و تولید برنامه هایی به این منظور به ویژه در شبکه تلویزیونی نسیم تاکید کرد .
در بخش دیگری از این نشست معاونان و مدیران رسانه ملی هم با ارائه دیدگاه هایی بر تشکیل کارگروه ویژه محیط زیست در رادیو و تلویزیون ، تعیین مستندها و سوژه های فاخر زیست محیطی در کارگروهی خاص ، معرفی کتاب های فاخر در زمینه محیط زیست و تقدیر از خادمان محیط زیست تاکید کردند .
 
 
 
/ 3 نظر / 17 بازدید
علیرضا خلیلی

با سلام خدمت شما/ عالی بود. براتون آرزوی موفقیت و سر بلندی میکنم. منتظر حضور گرمتان در سایت(سیمای طبیعی حیات وحش محیط زیست شهرستان بهشهر) هستیم[گل]

dr amini

چ خاكئ كه م به سه رما ، مامه وه تاك به ليٓو ئا ه و ، به چاو ئه شك و ، به سه ر خاك در گذشت خانم زهرا ذوالفقاری همسر گرامی شهید معمر مرغوبی که بسیار مظلومانه بعد از مرگ همسر تحمل دوری ایشان را نداشتند و فرزند خردسالشان را تتها گذاشتند به خانواده داغدیده ایشان و تمامی مهندسین بهداشت محیط تسلیت عرض می نمایم. روحشان شاد ...