روایت تصویری از جانفشانی در راه حفاظت از محیط زیست؛

فیلم حریم ممنوعه جمعه از شبکه دو سیما پخش می شود


فیلم تلویزیونی حریم ممنوعه با موضوع حفاظت از محیط زیست و جانفشانی محیط بانان ساعت17:30روز جمعه بیست ویکم تیرماه و سومین روز از ماه مبارک رمضان از شبکه دو سیما پخش می شود . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام) ، فیلم تلویزیونی" حریم ممنوعه"  به نویسندگی حسن مشکلاتی و تهیه کنندگی و کارگردانی سید محسن خرمدره با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست تهیه و تولید شده است. لوکیشن‌های اصلی این فیلم شکارگاه خجیر، شهرری و مناطقی از کرج می باشد.
موضوع این فیلم روایت تلاش و زحمات ماموران و محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست است و داستان به محیط بان جانبازی برمی گردد که هنگام گشت زنی به اتفاق پسرش با چند شکارچی غیرمجاز و خلافکار درگیر می‌شوند که با تفنگی فاقد مجوز وارد شکارگاه ممنوعه در فصل غیر شکار شده اند. چون تفنگ طلاکوب شکارچیان به دستگاه قضایی تحویل داده می شود ، موجب کینه شکارچیان شده و آنها برای تلافی کردن به تخریب محیط زیست و کشتن حیوانات و ماهی های آن منطقه حفاظت شده اقدام می کنند و .... اتفاقاتی رقم می‌خورد که به شهادت دو تن از محیط‌بانان منجر می گردد.
به گفته سید محسن خرمدره، این تله فیلم که قبلا " رد خون"  نام داشت ، توسط موسسه سینمایی یاسین فیلم ماهان ساخته شده و حدود دو سال کار تولید و تدوین آن به طول انجامیده ، انتظار می رود در فرهنگ سازی حفظ محیط زیست موثر بوده و نقش قابل توجهی ایفا کند.
علیرضا علیا، جلال پیشواییان، بهزاد رحیم خانی، گیتی ساعتچی، سید محسن خرمدره، محمد نظری ، سیامک اشعریون، احسان خلج، علی شاه منصوری، جبار فرخی، فرزانه اسدی، مریم محمدخانی، معصومه شاهی و اکرم شیدایی بازیگران فیلم تلویزیونی حریم ممنوعه هستند.
پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)

 

/ 0 نظر / 38 بازدید