مظلومیت محیط بان تا کجاااا

متاسفانه حکم اعدام محیط بان تقی زاده محیط بان دنا , در دیوان عالی کشور تایید شدافسوس  و همه ما می دانیم  دیوان ، آخرین مرجع رسیدگی است. سازمان می گوید 3 وکیل برای این محیط بان گرفته! ولی ظاهرا آنها نتوانسته اند کار یک وکیل را هم انجام دهند.

محیط باننمی دانم مصداق صدور این رای از طرف قضات محترم چیست؟! که این گونه مامور دولت را برابر متخلفینی که انگار قرار نیست برای اعمالشان حسابی پس دهند خوار و ذلیل می کنند. محیط بان تقی زاده به شرحی که رفته حین ماموریت و به هنگام درگیری با متخلفی که فعل خلاف قانون انجام داده ناخواسته و درحال دفاع از خود مرتکب قتل شده است.. او دو راه داشته: بستن چشمان در برابر تاراج میراث طبیعی مان (بیت المال)و یا جلوگیری از این تاراج. و او مثل هر محیط بان وظیفه شناس دیگری راه دوم را برگزیده . مثل همان 112 همرزمی که راه دوم را برگزیدند و جانشان را فدای طبیعت ایران نمودند و متاسفانه هیچ یک از قاتلانشان به مجازات نرسیدند. این بار کسی دیگر بجای محیط بان وظیفه شناس کشته شده است . آیا رواست این حکم،آیا این همان یک بام و دو هوا نیست؟

در نزدیکیم دومحیط بان سرفراز این میهن اسلامی دراوج جوانی را ناجوانمردانه به شهادت رساندندو الان 9 سال است ... .

وای برما ، ما را چه می شود، متخلفی که تخلفش اظهر من الشمس است رای محکومیت برای ماموری می گیرد که غیراز انجام وظیفه (حراست از گستره طبیعی ایران عزیزمان)کار دیگری انجام نداده.

در این که کم ارزش است طبیعت و حیات وحش در جامعه ما شکی نیست و محیط بان نیز انسان است و هر انسانی در برابر عملکردش پاسخگوست. ولی آیا برای فردی که در حال حراست و پاسداری از انفال است و تمامی مجوزهای قانونی لازم  برای حراست و پاسداری از آن را دارد و امور شخصی و نفع شخص او ، درمیان نیست، مرتکب عملی گرددکه به فرد متخلف آسیبی برسد،حکم قصاص سنگین نیست؟مگر صدور حکم قصاص برای قتل نفس نیست پس چگونه محیط بانی بی پناه ، که شب و روزش را در بیابان بسر می برد تا متعرضی به طبیعت ایرانم چشم نیندازد ، به این جرم محاکمه و محکوم می شود. آیا آن سه وکیل سازمان نتوانستند 1 دلیل محکم برای نبودن قتل نفس این موضوع بیاورند.،مگر نه اینکه تمامی مجوزها را داشته پس چگونه ثابت نشده این قتل نفس نبوده و تنها دفاع از خود و جلوگیری از نابود شدن طبیعت ایران بوده است .....

خداکندکه این حکم لغو شود تا تقی زاده به شهید 113 سازمان تبدیل نگردد، زیرا با این شهادت شرف و اعتبار نام محیط بانی زیر سوال خواهد رفت و سرآغازی خواهد شد بر تاخت و تاز سودجویان وتخریب کنندگانی و فرصت طلبانی که طبیعت را برای نابود کردن می دانند.

خدایا مظلومیت محیط بانانت را تو شاهد باش و گواه ما باش بروز قیامت که هرآنچه در را حفاظت از انفالت برروی زمین از دستانمان برآمده کرده ایم و خواهیم نمود

راستی سازمان طبق گفته سمیعی قصد گرفتن رضایت از خانواده مقتول رو داره این خبر رو بخونین

 

/ 3 نظر / 44 بازدید
مهرداد

درود بر تمام محیط بانان جان بر کف که از ایران زیبا حفاظت میکنن امیدوارم این حکم وحشیانه و ناجوانمردانه هیچوقت اجرا نشه.

حسن فقیه خاییز

سلام. من هم با نظر شما موافقم امیدوارم که در کورد این حکم تجدید نظری صورت بگیره وگرنه دیگه در هیچ منطقه ای از محیط زیست کسی خودش رو با شکارچی درگیر نمیکنه.

کامبیز

سلام نام ما را هم جز امضا کنندگان دفاع از محیطبان اسصد تقی زاده به لیست اضافه نمایید محیطبان کامبیز صادقی استان همدان شهرستان کبودر اهنگ