با گذشت خانواده متوفی، محیط بان پارک ملی بمو قصاص نمی‌شود

سبزپرس – گروه محیط طبیعی: یکی از محیطبانان پارک ملی بمو که پیش از این به «قصاص نفس» محکوم شده بود، با رضایت خانواده متوفی به پرداخت دیه محکوم شد.

به گزارش سبزپرس، «علی جامیشی» محیطبان پارک ملی بمو پس از واقعه‌ای که در تیرماه 1390 منجر به فوت یک نفر در پارک ملی بمو شده بود، مدت دوسال را در حبس گذرانده بود.

جامیشی چندی پیش حکم قصاص خود را از دادگاه بدوی دریافت کرده بود و وکیل او درخواست تجدید نظر حکم را تقدیم دادگاه کرده بود اما در همین فاصله، خانواده متوفی که پیش از این خواهان قصاص شده بودند، تغییر خواسته خود از قصاص به دیه را اعلام کردند.

«حسینعلی ابراهیمی کارنامی» مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس با اعلام این خبر به سبزپرس گفت: خانواده محترم اسکندری، با بزرگواری خود و اعلام رضایت، یکی از محیطبانان پارک ملی بمو را به آغوش خانواده خود بازگرداندند.

او ادامه داد: این خانواده دوستدار محیط زیست که از خانواده‌های سرشناس در شهر کازرون هستند همچنین اعلام کرده‌اند که قصد دارند بخشی از مبلغ دیه دریافتی را صرف تکمیل مرکز بازدیدکنندگان دریاچه پریشان کنند که نشان از بزرگواری این خانواده محترم دارد. ما نیز به عنوان کوچکترین کاری که می‌توانیم در قبال این بزرگواری انجام دهیم، این ساختمان را با نام «مرحوم علی اکبر اسکندری» نام‌گذاری و افتتاح خواهیم کرد.

امروز نیز طی مراسمی، مرکز بازدیدکنندگان دریاچه پریشان با نام «مرحوم علی اکبر اسکندری» و به حضور جمعی از فعالان محیط زیست استان فارس، مسئولان استان و شهرستان کازرون و امام جمعه این شهر در کازرون افتتاح شد.

در این مراسم، خانواده اسکندری طی بیانیه‌ای با اعلام رسمی رضایت خود، بر حمایت قانونی از محیطبانان تاکید کردند و خواستار ریشه‌یابی معضلات و مشکلات محیطبانان شدند.

/ 1 نظر / 22 بازدید
احمدی

خیلی مظلومانه بود قتل عزیزان. محیط بان ... خانواده شهید مهندس معمر مرغوبی کامل فنا شد... همسر عزیزشان خانم زهرا یا سنور ذوالفقاری بعد از شنیدن خبر مرگ همسرشون دچار بیماری شدند و متاسفانه روز جمعه درگذشتند... فرزندشون هنوز معنای مرگ رو نمی دونه و مرتب سراغ مادر و پدرشو میگیره ... روحشان شاد خیلی انسانهای با تقوا و فرهیخته ای بودند