طی یک عمل جراحی؛  پای دیگر محیط بان رحیمی نژاد قطع شد

 

 سبزپرس – گروه محیط طبیعی: پای دیگر محیطبان «رضا رحیمی نژاد» طی یک عمل جراحی قطع شد. کادر پزشکی نیز حال عمومی این محیطبان را مساعد اعلام کردند.

 «یوسف رحیمی نژاد» برادر این محیطبان جانباز در گفت و گو با خبرنگار سبزپرس گفت: روز چهارشنبه گذشته، رضا تحت عمل جراحی قرار گرفت و پای راست او نیز قطع شد. 
او ادامه داد: پزشکان بیمارستان می گویند که پوست محل قطع پا نیاز به «گرافت» دارد که روز دوشنبه (فردا) این عمل نیز انجام می شود و اگر حال مساعدی داشته باشد، احتمالا چهار یا پنج روز پس از عمل گرافت، رضا از بیمارستان مرخص خواهد شد. 
رضا رحیمی نژاد، محیطبان منطقه شکار ممنوع «گلزار و نی زار» در منطقه حاجی آباد استان هرمزگان است که روز 15 اردیبهشت ماه حین آبرسانی به آبشخورهای حیات وحش در این منطقه شکار ممنوع، دچار سانحه شد. 
در این سانحه، خودرو حمل تانکر آب با دکل برق فشار قوی برخورد کرد و باعث برق گرفتگی و سوختگی شدید این محیطبان از ناحیه دوپا، دست چپ و شکم شد. 
او پس از درمان های اولیه، به بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری تهران منتقل شد اما تلاش های کادر پزشکی برای حفظ پای این محیطبان نتیجه نداد. با این حال، پزشکان موفق شدند تا دست چپ او را حفظ کنند. در روز 10 خرداد ماه پای چپ رحیمی نژاد قطع شد و پس از آن نیز روز چهارشنبه 17 خردادماه نیز پای راست قطع شد.