این ۴ محیط‌ بان در سخت‌ترین شرایط ممکن و با برکف گرفتن جان خود به پاسداری از عرصه‌های طبیعی و طبیعت بی‌نظیر میهن اسلامی پرداختند.بارش برف در جنگل های گلستان

به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس اصغر محمدی فاضل با بیان این مطلب، اظهار داشت:‌ ۴ نفر از محیط‌بانان از پنجشنبه در استان گلستان به دلیل شدت بارش برف در دو منطقه آلمه و جهان‌نما گرفتار شدند.

وی ادامه داد:‌دو نفر از این محیط‌بانان در پارک ملی گلستان و در محل محیط‌بانی آلمه درحال گشت‌زنی با اسب بودند که به دلیل حجم بسیار زیاد برف گرفتار می‌شوند و بیش از ۴۸ ساعت در سرمای شدید منطقه امکان حرکت از آن‌ها سلب می‌شود.
فاضل افزود: دو نفر دیگر از محیط‌بانان، یک نفر محیط‌بان و یک نفر محیط‌بان وظیفه در منطقه حفاظت شده جهان‌نمای گلستان گرفتار سرمای شدید می‌شوند و به شکل خطرناکی زیر حجم بسیار زیادی از برف گرفتار شده که این افراد آذوقه نیز نداشتند.

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست گفت: از همان ابتدای گزارش این حادثه ستاد ویژه امداد و نجات در اداره کل محیط زیست استان گلستان تشکیل می‌شود و مراتب فورا به ستاد مدیریت بحران در استانداری گلستان گزارش می‌شود.

 

ادامه مطلب را بخوانید


فاضل عنوان کرد: با هدایت مدیریت بحران استان گلستان گروه‌های امداد و نجات با همکاری هلال احمر این استان تلاش‌های وسیعی را برای نجات جان محیط‌بانان انجام می‌دهند.
وی بیان کرد: دو نفر از محیط‌بانان در منطقه آلمه با مشارکت مردم وسیع محلی و روستائیان اطراف ساعت ۲۳ شنبه شب همین هفته نجات می‌یابند ولی دو نفر محیط‌بان دیگر همچنان در منطقه جهان‌نما گرفتار سرما می‌مانند.
فاضل ادامه داد: با تشکیل امکانات امداد و نجات و بسیج تمامی امکانات لازم توسط ستاد مدیریت بحران و استفاده از یک فروند چرخ بال هلال احمر تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد که تا دوشنبه بعدازظهر به هیچ‌وجه امکان دسترسی به محل به دلیل شرایط توپوگرافی فراهم نمی‌شود در نتیجه گروه‌های امداد هوایی بدون نتیجه باز می‌گردند.
وی ادامه داد: درحالی که ما به شدت نگران وضعیت دو محیط‌بان گرفتار در برف بودیم و به تدریج آماده دریافت خبرهای بد می‌شدیم، خوشبختانه گروه‌های امداد و نجات در دل منطقه جهان‌نما و در شرایطی خاص دو محیط‌بان را پیدا کرده و نجات دادند.
معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست اظهار داشت:‌ ساعت ۱۷:۳۰ امروز سلامت این دو محیط‌بان توسط اداره کل محیط زیست استان گلستان تایید شد و به استان بازگشتند.
فاضل گفت: خوشبختانه محیط‌بانان با توکل به خداوند متعال و با استفاده از روش‌های زندگی در شرایط سخت و آموزش‌های لازم به شکل معجزه‌آسایی نجات پیدا کردند.