توضیح :شاید شما نیز مثل من سایت http://www.magiran.com را می بینید.تقریبا یه نسخه از تمام روزنامه ها و مجلات منتشره هر روز رو میتونین توی اون پیدا کنین. دیروز مقاله ای رو بقلم میترا البرزی منش تو این سایت دیدم . که بعضاً با زبان طنزنکات ظریف و جالبی داشت ، دیدم خالی از لطف نیست شما هم ببینین و ....

میدونستم بودجه ای که سازمان می گیره خیلی کمه ولی باور نمی کردم تا این اندازه :"  این سازمان با لوکس بودنش توانسته است 18/0 درصد از بودجه دولتی را جذب کند که اگر چه در مقایسه با سایر سازمان ها و وزارتخانه ها در ته جدول بودجه های دولتی قرار گرفته ولی...... همین قدر بودجه هم که به آن اختصاص داده شده و برای  گرداندن کارمندان و ساختمان ها و سیستم اداری کمتر از این ممکن نبوده، باز هم زیادی است."

  در جایی دیگراز این مقاله در مورد محیط بانان به کنایه می خوانیم:"    در ایران به جای استاندارد جهانی که برای هر 10 هزار هکتار یک محیط بان در نظر می گیرند برای هر 70 تا 80 هزار هکتار یک محیط بان وجود دارد که همین هم زیادی است و اتلاف سرمایه ملی به حساب می آید. تازه همین تعداد محیط بانان هم دایما می گویند کمبود امکانات و تجهیزات دارند و هرچه خون دل می خورند و در بیابان ها شب و روزشان را می گذرانند و شهید می دهند باز هم نمی توانند به خوبی از عهده وظایفشان برآیند.
  ادامه مطلب رو حتما بخونین


  نمی دانم چرا این افراد اینقدر حرص و جوش می خورند، کل اداره شان کالای لوکس است و اینها نمی خواهند قبول کنند و بیخودی آب در هاون می کوبند. دلیل بارزش هم این است که در مناطق تحت حفاظتشان برای اینکه کمی از لوکسی بیرون بیاید، معدن، جاده، خطوط انتقال گاز و نفت، تعاونی مسکن، تغییر کاربری اراضی، جاده های چند بانده و... حتی محل دپوی زباله درست شده است."البته استاندارد جهانی هر 1000 هکتار یک محیط بان است ولی باز هم جای تعمل فراوان دارد.

در قسمتهایی ازاین مقاله نیز به سخنان تعدادی از مسئولین درخصوص مسئله روزمحیط زیست یعنی دریاچه ارومیه اشاره گردیده است:"مثلایکی از مسوولان استان های شمال غربی گفته بود که با خشک شدن دریاچه ارومیه .... می توانیم در بستر خشک آن درخت پسته بکاریم.!!!

یا یک نماینده محترم مجلس بحق گفته: چرا باید آب شیرین به این دریاچه منتقل کنیم؟ با این کار آب شیرین را که برای کشاورزی و شرب مورد استفاده قرار می گیرد به هدر خواهیم داد.!!!

یا نماینده دیگری گفته است نباید بودجه کشور را برای احیای دریاچه ارومیه تلف کنیم چون این دریاچه فقط یک جانور ذره بینی دارد و حفظ یک جانور ذره بینی هیچ اهمیتی ندارد.!!!

البته لینک این نظرات پرمغزتوی سبزپرس و تعداد دیگه ای از سایتها نیز وجود دارد. به هرحال متاسفم که تخریب محیط زیست به موضوعی ساده و بدون هیچگونه تنشی تبدیل شده و بدلیل عدم آگاهی عمومی از عواقب تخریب طبیعت  نابودی آن هروز ابعاد وسیع تری بخود می گیرد. البته خداروشکر توی مسئله دریاچه ارومیه ظاهرا افکار عمومی داره حساس میشه انشالله.در این خصوص بیشتر خواهیم شنید....

 متن کامل مقاله را در اینجا می توانید بخوانید