خبرگزاری آریا-مدیر‌کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: یکی از محیط ‌بانان اداره کل محیط زیست انزلی در راستای کنترل و حفاظت از طبیعت در مواجهه با افراد سودجو و شکارچی شرور مورد اصابت گلوله قرار گرفت و مجروح شد.
 امیر عبدوس در گفتگو با خبرنگار آریا در رشت،در تشریح این حادثه چنین اظهار می نماید که ...


در پی گشت و کنترل، مأموران اداره کل حفاظت محیط زیست استان در تالاب انزلی با دو نفر شکارچی متخلف که در ساعات ممنوعه شکار مشغول شکار و تیراندازی به طرف حیات وحش بودند مواجه می‌شوند و آنان را مورد تعقیب قرار می دهند.
یکی از این افراد متخلف با نشانه‌گیری به طرف یکی از محیط‌ بانان توسط یک قبضه اسلحه دولول که احتمالاً بدون مجوز حمل بوده، اقدام به تیراندازی کرده و از ناحیه پای چپ نصیر یاری، محیط ‌بان حفاظت محیط زیست انزلی را مجروح می‌کند.
وی گفت: این فرد متخلف پس از ارتکاب به این عمل مجرمانه موتورسیکلت خود را که توسط مأموران ضبط شده است، رها کرده و از صحنه گریختند.
مدیر‌کل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به این مسئله که هویت مجرم برای مأموران شناسایی شده است، اظهار داشت: با اقدام حقوقی این اداره کل، فرد ضارب تحت تعقیب قرار گرفته است.
وی از این فرد متخلف سه قطعه پرنده یلوه که از گونه‌های تحت حمایت کشور محسوب می گردد ضبط شد.
عبدوس با تشکر از همکاری دستگاه قضایی در برخورد با چنین جرایمی در استان،تصریح کرد: اگر حمایت‌های قضایی و پافشاریی‌های سازمان نسبت به مجازات از این دست متخلفان نباشد،هر لحظه بر هزینه حفاظت از محیط زیست افزوده می‌شود و ضربات جبران ناپذیری به پیکره گارد حفاظت محیط زیست وارد می‌ گردد.
وی با تأکید بر تلاش اداره کل حفاظت محیط زیست استان در به سرانجام رساندن پرونده این حادثه، افزود: هیچ شخص تعرض کننده‌ای به محیط ‌بانان از چنگال قانون در امنیت نخواهد بود.
حدیثه فلاح کریمی-خبرنگار آریا در رشت

 

کد خبر: 20110106151845488