این بار یه خبری رو توی روزنامه ایران خوندم که خوشحالم کرد امیدوارم اول اینکه به حقیقت بپیونده دوم هم توی تمام کشور اجرا بشه . یعنی میشه؟ بازم گلی به جمال آقای خلیلی ,  یه خبری که حرف دل همه محیط بانهاست رو شنیدیم . و اما خبر..

گروه «ایران زمین» طرح حفاظت نوین برای افزایش مراقبت از مناطق حفاظت شده محیط زیست به صورت الگویی در سه استان کشور اجرا می شود.
    به گزارش واحد مرکزی خبر، مهندس علیرضا خلیلی . . . ( در ادامه مطلب)


مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست کشور در خوی گفت: این طرح در سه استان زنجان، آذربایجان غربی و شرقی اجرا می شود و در نیمه دوم امسال به بهره برداری خواهد رسید.
    خلیلی افزود: در این طرح برای حفاظت از مناطق زیرپوشش حفاظت محیط زیست و در محیط بانی ها از برنامه های نوین حفاظتی مانند هوای پاک، انرژی خورشیدی و ردیابی و ردگیری با دوربین های مداربسته استفاده خواهد شد. وی گفت: با اجرای این طرح سرشماری وحوش در مناطق آسان تر و به روز خواهد شد و از وقوع تخلفات در این مناطق کاسته می شود. وی از استفاده از جی پی اس های خودرو برای ارتقای حفاظتی مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع کشور خبر داد و افزود: این طرح امسال به صورت الگویی در استان های آذربایجان غربی و استان هرمزگان اجرا خواهد شد تا مناطق حفاظت شده در چارچوب این طرح به صورت شبکه سراسری مدیریت شود. مهندس خلیلی افزود: امسال برای اجرای طرح تجهیز و ساماندهی محیط بانی های مناطق حفاظت شده و اجرای طرح های حفاظتی نوین 90 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.