سبزپرس - گزارش تصویری: شامگاه شنبه 28 مردادماه، شکارچیان متخلف با ورود به منطقه حفاظت شده شیدا در استان چهارمحال و بختیاری با محیطبانان این منطقه درگیر شدند که طی این درگیری، محیطبان «علی اصغر احمدی» از ناحیه صورت و محیطبان «مرتضی سورانی» از ناحیه بازو، صورت و قرنیه چشم دچار آسیب دیدگی شدند. خوشبختانه محیط بان احمدی با درمان سرپایی مرخص شد اما محیط بان سورانی به دلیل پارگی قرنیه چشم به اصفهان منتقل شد و روز سه شنبه در مرکز چشم پزشکی «فیض» اصفهان تحت عمل جراحی قرار گرفت.
بنا بر اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، محیط بان سورانی از ناحیه هر دوچشم دچار آسیب جدی شده است و طی عمل جراحی، چشم چپ وی نسبتاً بهبود یافته، ولی جهت بررسی بیشتر و آمادگی جهت انجام عمل جراحی بر روی چشم راست، هنوز در بیمارستان بستری است.
هنوز ضارب یا ضاربان محیط بان سورانی و محیط بان احمدی دستگیر نشده اند چراکه آنها از تاریکی شب و جراحت دو نفر از گروه محیط بانی استفاده کرده و متواری شده اند.
با این حال مسئولان یگان حفاظت محیط زیست این استان می گویند که این فرد (که به احتمال زیاد به تنهایی در حادثه حضور داشته) شناسایی شده و با همکاری دستگاه امنیتی استان و نیروی انتظامی تحت تعقیب است.
یوسف پور، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز گفت: از تمام ظرفیت ها جهت احقاق حق محیط بانان استفاده خواهیم کرد.
محیط بان سورانی نیز ضمن تشکر از حمایت و همدلی مدیرکل و مسئولان استان، گفت: اگر به زمان قبل از حادثه برگردم، بازهم همین برخورد را با متخلفان خواهم داشت. 

 

محیطبان سورانی (راست) و محیطبان احمدی (چپ) دقایقی پس از پایان درگیری روز شنبه
 
 
محیطبان سورانی در مرکز چشم پزشکی اصفهان
 

سعید یوسف پور، (چپ) مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری در کنار محیطبان سورانی در بیمارستان فیض اصفهان

 

 

عکسی از محیطبان سورانی در منطقه حفاظت شده شیداف در حین خدمت