رئیس و معاونان سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در سازمان صدا و سیما نشست مشترکی با رئیس و مدیران رسانه ملی برگزار کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست ( پام ) ،‌ رئیس و مسوولان سازمان حفاظت محیط زیست که همگی به منظور رعایت مسائل زیست محیطی با خودروی ون به سازمان صدا و سیما آمده بودند در نشستی سه ساعته انتظارات خود را از رسانه ملی در بحث ارتقای اطلاع رسانی های زیست محیطی به مردم عنوان کردند .
معصومه  ابتکار  معاون رییس جمهور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست صمیمی به ت
جربه همکاری خوب با رسانه ملی در دوره گذشته مسوولیتش بر این سازمان اشاره کرد و گفت ‌: موفقیت رسانه ملی در این عرصه به گونه ای بود که سازمان حفاظت محیط زیست در سال 82 جایزه ملی محیط زیست را به تشخیص هیئت داوران به شبکه دوم سیما اعطا کرد .

‌شرایط و وضع زیست مح
یطی کشور نگران کننده است

وی در ادامه به چالش های زیست محیطی که کشور در چند سال اخیر با آن مواجه شده است اشاره کرد و افزود:‌ در این زمینه در 9 سال گذشته 63 پله در رتبه های جهانی سقوط کرده ایم که فکر می کنم تا سال 2014 این روند نزولی را نتوانیم جبران کنیم .
خانم ابتکار در ادامه مدیریت ها در بحث منابع آب و انرژی را نیازمند اصلاح دانست و گفت :‌شرایط و وضع زیست محیطی کش
ور نگران کننده است که اگر بخواهیم طبق روال سال های گذشته طی طریق کنیم با مشکلات عظیمی مواجه خواهیم بود .
وی افزود : ‌در این شرایط ، آگاهی دادن هر چه بیشتر رسانه ملی به مردم از طریق پیام های اثرگذار محیط زیستی و پخش فیلم های سینمایی و مستند آثاری مطلوب خواهد گذاشت .
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که رسانه ملی با تولید برخی برنامه ها می تواند برخی رفتارهای غلط مردم در بحث محیط زیست را تغییر دهد گفت :‌علاوه بر این ،‌طرح این مسائل در صدا و سیما نشاط آور هم خواهد بود .
معاون رییس جمهور افزود:‌ پرداختن به محیط زیست به حدی اثر دارد که می تواند شکاف های اجتماعی و فاصله های نسلی را هم برطرف کند .
خانم ابتکار گفت ‌: تشکیل ستادی اجرایی میان این دو سازمان آثار مطلوبی بر مردم خواهد گذاشت و همکارانم تلاش خواهند کرد تا راهبردهای محیط زیستی را تقدیم کارشناسان رسانه ملی کنند .

ادامه مطلب ...